W środę 20 maja 2015 r. miała miejsce Gala Finałowa Zielonego Konkursu Języka Angielskiego 2015 pt. „I’m Helping Mother Nature by Reducing My Own Carbon Footprint”, odbywającego się w ramach XIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Konkurs organizowany był przez Koło Naukowe „Pomeranian Linguistists”, działające przy Instytucie Neofilologii Akademii Pomorskiej w Słupsku. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych miasta i gminy Słupsk. Gala Finałowa była okazją do podsumowania II etapu konkursu (I etap obejmował rywalizację wewnątrzszkolną) i ogłoszenia wyników.
Nagrody wręczał Prorektor ds. Nauki dr hab., prof. nadzw. Tadeusz Sucharski, natomiast całą imprezę przygotowali i poprowadzili członkowie Koła Naukowego: mgr Marlena Moszkowicz, Marta Chomontek, Paulina Malicka, Krzysztof Müller oraz Maciej Gromek, pod opieką dra Marka Łukasika.

Celem nadrzędnym Konkursu było uświadomienie uczestnikom problemów związanych z nadmierną emisją dwutlenku węgla oraz edukacja w zakresie potrzeby ograniczenia własnego śladu węglowego (ang. carbon footprint). Dodatkowym celem było promowanie nauki języków specjalistycznych od najmłodszych lat oraz nabycie umiejętności korzystania z technik informacyjno-komunikacyjnych w pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych.

NAGRODY

W kategorii klas 1-3 przyznano dwie nagrody premiowane:
1 miejsce zajęła Julia Cichońska ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku,
2 miejsce zajęła Hanna Nachyła ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupsku.

W kategorii klas 4-6 przyznano trzy nagrody premiowane oraz 5 wyróżnień:
1 miejsce zajęła Karolina Moroń ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupsku,
2 miejsce zajęła Wiktoria Owczarek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupsku,
3 miejsce zajął Paweł Więckowski ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Słupsku.
Wyróżniono prace autorstwa:
1. Bartka Grada ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupsku,
2. Michała Kolady i Kamili Kowałkowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupsku,
3. Natalii Woroch ze Szkoły Podstawowej w Redzikowie,
4. Dominiki Smugi ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku,
5. Marcina Wilkosza i Pawła Markowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupsku.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji Konkursu.
E-galeria zwycięskich prac opublikowana zostanie na stronie internetowej Koła Naukowego „Pomeranian Linguists”: www.pomeranianlinguists.pl