W dniach 25-26.05.2017 r. studenci II roku SDS filologii angielskiej, Dominika Nowacka oraz Mateusz Żbikowski wraz z opiekunem naukowym i kierownikiem Laboratorium Nowoczesnych Metod Lingwistyki Stosowanej, dr. Markiem Łukasikiem, wzięli aktywny udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. "Terminologia słowiańska: dziś i jutro", która odbyła się w siedzibie Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Podczas konferencji zespół przedstawił wyniki badań uzyskanych w wyniku realizacji projektu pt. "Polska praktyka terminograficzna. Tradycyjne słowniki specjalistyczne (1980-2016)". Projekt, realizowany od października 2016 r. przez Laboratorium Nowoczesnych Metod Lingwistyki Stosowanej Instytutu Neofilologii, jest efektem współpracy między polską delegacją Komisji Terminologicznej Międzynarodowego Komitetu Slawistów a słupskim Laboratorium. Koordynatorem projektu jest dr Marek Łukasik, natomiast osobą odpowiedzialną po stronie polskiej delegacji KT MKS jest prof. Ewa Wolnicz-Pawłowska (UW). Najważniejszym produktem projektu jest adnotowana bibliografia słowników specjalistycznych za lata 1980-2016 (Słupsk, 2017, 140 str.), która zostanie włączona do bazy źródeł terminograficznych przygotowywanej przez MKS (koordynator: prof. Wiktoria Iwaszczenko, Ukraina). Konferencja została zorganizowana przez Komisję Terminologiczną Międzynarodowego Komitetu Slawistów, Komitet Słowianoznawstwa PAN, Komitet Językoznawstwa PAN oraz Instytut Komunikacji Specjalistycznej i Interkulturowej Uniwersytetu Warszawskiego.
Strona internetowa Laboratorium: leksykografia.pl