W dniach 10-25 maja 2017 roku studenci Instytutu Neofilologii, specjalność: Filologia rosyjska – język rosyjski w biznesie i turystyce w ramach przedmiotu Praktyczna nauka języka rosyjskiego realizowali w Kijowskim Narodowym Uniwersytecie Lingwistycznym krótkoterminowy staż językowy. W ramach wymiany semestralnej studenci naszej Uczelni wraz ze studentami z Chińskiej Republiki Ludowej, Uzbekistanu, Kirgistanu, Tadżykistanu, Turkmenistanu zaliczyli 30-godzinny certyfikowany cykl zajęć dydaktycznych.

W czasie wolnym od zajęć ukraińscy partnerzy – studenci I i II roku Filologii polskiej oraz Turystyki zorganizowali szereg imprez dydaktycznych, wycieczek, spotkań okolicznościowych, podczas których zapoznali naszych studentów z bogatą historią i zabytkami dawnej stolicy Rusi Kijowskiej, z przeszłością i ze współczesnością grodu nad Dnieprem. Z ramienia Akademii Pomorskiej opiekę na studentami sprawował Pan prof. Tadeusz Osuch.

Przygotował: dr Piotr Gancarz