International Language Teacher Education Research Group ILTERGZ przyjemnością informujemy, że w Zakładzie Filologii Angielskiej Instytutu Neofilologii rozpoczęto realizację międzynarodowego projektu badawczego ILTERG (International Language Teacher Education Research Group) pod kierunkiem dr Doroty Werbińskiej, dr Małgorzaty Ekiert i mgr Beaty Kowalewskiej. Projekt dotyczy różnych aspektów kształcenia nauczycieli języka angielskiego.

Koordynatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Gazi w Ankarze, zaś partnerami Uniwersytet Bogazici w Istambule, Uniwersytet w Evorze i Akademia Pomorska w Słupsku. Projekt jest współfinansowany przez Turecką Agencję Narodową oraz program Erasmus +.

Do głównych celów projektu należy nawiązanie międzynarodowej i międzyuczelnianej współpracy badawczej w zakresie kształcenia nauczycieli języka angielskiego, ewaluacja programów nauczania na kierunkach nauczycielskich oraz badanie wpływu języka angielskiego jako języka globalnego na kształcenie przyszłych nauczycieli. Czas trwania projektu to trzy lata, a jego zwieńczeniem będzie publikacja artykułów naukowych, opracowanie poradnika projektowego oraz zredagowanie wspólnej monografii na temat kształcenia nauczycieli języka obcego w krajach partnerskich. Te wszystkie osiągnięcia będą prezentowane w 2019 roku na konferencji podsumowującej projekt ILTERG w Istambule.