Strona Główna

W dniach 10-25 maja 2017 roku studenci Instytutu Neofilologii, specjalność: Filologia rosyjska – język rosyjski w biznesie i turystyce w ramach przedmiotu Praktyczna nauka języka rosyjskiego realizowali w Kijowskim Narodowym Uniwersytecie Lingwistycznym krótkoterminowy staż językowy. W ramach wymiany semestralnej studenci naszej Uczelni wraz ze studentami z Chińskiej Republiki Ludowej, Uzbekistanu, Kirgistanu, Tadżykistanu, Turkmenistanu zaliczyli 30-godzinny certyfikowany cykl zajęć dydaktycznych.

W czasie wolnym od zajęć ukraińscy partnerzy – studenci I i II roku Filologii polskiej oraz Turystyki zorganizowali szereg imprez dydaktycznych, wycieczek, spotkań okolicznościowych, podczas których zapoznali naszych studentów z bogatą historią i zabytkami dawnej stolicy Rusi Kijowskiej, z przeszłością i ze współczesnością grodu nad Dnieprem. Z ramienia Akademii Pomorskiej opiekę na studentami sprawował Pan prof. Tadeusz Osuch.

Przygotował: dr Piotr Gancarz

Kontakt

Instytut Neofilologii
Akademia Pomorska w Słupsku

ul. Słowiańska 8
76-200 Słupsk
Telefon: 59 840 01 71

Sekretariat Instytutu
L. Juszczykowska
Pokój nr 201
Telefon: 59 840 01 71 wew. 229
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czasopismo naukowe

okładka