Strona Główna

W dniach 5-7 czerwca 2017 członkowie Koła Naukowego Germanistów przebywali w stolicy Niemiec. Program studyjnego wyjazdu obejmował m.in. wizytę w niemieckim parlamencie połączoną z wykładem na temat funkcjonowania Bundestagu, pracy posłów oraz pracy w poszczególnych frakcjach. W projekcie nie mogło zabraknąć też zwiedzania najsłynniejszej w Berlinie Museumsinsel, na której mieści się pięć znakomitych muzeów. Każde z nich jest niezmiernie interesujące, oferuje widzowi ogromną dawkę wiedzy historycznej, architektonicznej i malarskiej. Ponadto zwiedzanie z audioprzewodnikiem było doskonałą formą nauki języka i wzbogacenia słownictwa.

Udało się też zwiedzić m.in. przepiękną katedrę ewangelicką (Berliner Dom) oraz najstarszy uniwersytet w Berlinie (Humboldtuniversität), założony przez Wilhelma von Humboldta w 1809 roku.

Pobyt w stolicy Niemiec członków Koła, studentów filologii germańskiej ze specjalizacją język niemiecki w biznesie i turystyce był krótki, ale dostarczył bogactwa językowego i kulturoznawczego.

 

Kontakt

Instytut Neofilologii
Akademia Pomorska w Słupsku

ul. Słowiańska 8
76-200 Słupsk
Telefon: 59 840 01 71

Sekretariat Instytutu
L. Juszczykowska
Pokój nr 201
Telefon: 59 840 01 71 wew. 229
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czasopismo naukowe

okładka