Z satysfakcją informujemy, iż Uchwałą Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej z dnia 21 września 2017 roku w sprawie oceny programowej na kierunku FILOLOGIA, prowadzonym w Instytucie Neofilologii na Wydziale Filologiczno-Historycznym Akademii Pomorskiej w Słupsku, wszystkie przyjęte przez PKA kryteria oceny programowej uzyskały ocenę „w pełni” i uzyskały ocenę POZYTYWNĄ. Poziom prowadzonego kształcenia, zarówno na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim odpowiada wszelkim przyjętym kryteriom kadrowym, jakościowym, programowym, organizacyjnym oraz pod względem osiąganych efektów kształcenia.

Kolejna ocena programowa PKA powinna nastąpić za sześć lat, tj. w roku akademickim 2022/2023.

Dyrekcji Instytutu Neofilologii, wszystkim Pracownikom Zakładu Filologii Angielskiej, Zakładu Filologii Germańskiej i Zakładu Filologii Rosyjskiej oraz Studentom-filologom składamy serdeczne gratulacje!