W dniu 24 maja 2018 roku w siedzibie Instytutu Neofilologii Akademii Pomorskiej w Słupsku odbyła się XI edycja Konkursu wiedzy o Rosji „Ścieżkami Rosji...”, w której udział wzięła grupa Uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Słupska i okolic.

Organizatorami konkursu byliPracownicy Zakładu Filologii Rosyjskiej Instytutu Neofilologii we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną i Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego w Słupsku.
          W pierwszej części konkursu Uczestnicy wykonali test pisemny, sprawdzający ogólną wiedzę o Rosji. Do drugiej części Komisja konkursowa zakwalifikowała 10 Uczestników z najwyższą liczbą zdobytych punktów. W tej części konkursu Uczestnicy odpowiadali na szereg wylosowanych przez siebie pytań z prezentacji multimedialnej, sprawdzających znajomość kultury, historii, geografii oraz szeroko rozumianych realiów rosyjskiego obszaru językowego.

Z satysfakcją informujemy, iż laureatami konkursu zostali:
I miejsce     Paulina Mosakowska - Zespół Szkół Technicznych w Słupsku
II miejsce    Wiktoria Wąsowicz - Liceum Ogólnokształcące nr 2
III miejsce   Paweł Perechuda - Liceum Ogólnokształcące nr 2

Laureatom i Uczestnikom konkursu wiele radości sprawiły – przyznane w uznaniu ich ogromnej wiedzy i doskonałej znajomości realiów Rosji – nagrody tematyczne: sprzęt optyczny produkcji rosyjskiej firmy BAIGISCH, zestawy kosmetyków znanych rosyjskich koncernów kosmetyczno-farmaceutycznych SPLAT, NATURA SIBERICA, PERVOJE RESHENIE oraz okolicznościowe dyplomy, liczne materiały, upominki i gadżety reklamowe Akademii Pomorskiej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Uczestnikom oraz Opiekunom!

Opiekun uczniów Zespołu Szkół Technicznych: Pani mgr Anetta Bengier

Opiekun uczniów LO II w Słupsku: Pani mgr Krystyna Walner

Opiekun uczniów Zespołu Szkół w Sławnie: Pan mgr Siarhei Kaptsiuh

Ponownie na Ścieżki Rosji zapraszamy za rok!

Organizatorzy:
dr Piotr Gancarz

dr Grażyna Lisowska
Studenci II roku Filologii Rosyjskiej - Język rosyjski w biznesie i turystyce:
Marzena Karkowska
Julia Zynda