W ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki studenci pierwszego i drugiego roku filologii germańskiej zaprezentowali młodzieży ze słupskich szkół oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach przedstawienie teatralne pt. "Ein Promi kommt incognito" (Prominent przybywa incognito).
Drugi akt sztuki napisał w całości Roman Bragin, student I roku filologii germańskiej, który - podobnie jak jego koleżanki i koledzy występujący w sztuce - studiuje na Akademii Pomorskiej germanistykę w ramach podwójnego dyplomu (studia w Chersońskim Uniwersytecie Narodowym i Akademii Pomorskiej).
Grupa teatralna to członkowie Koła Naukowego Germanistów, którzy od marca przygotowywali występ pod kierunkiem dr Marioli Smolińskiej. Występ, przy sali wypełnionej po brzegi, spotkał się dużym uznaniem uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości.
Studentom serdecznie gratulujemy!