W dniach 21-26.05 gościliśmy dwóch wykładowców oraz czterech studentów z Jiyu Gaknen College w Tokio. Goście mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach języka polskiego oraz angielskiego, a także licznych imprezach przygotowanych w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Profesor Hideo Kimura wygłosił wykład na temat kultury i języka japońskiego w Instytucie Neofilologii oraz poprowadził pokaz Aikido w Instytucie Muzyki. Goście odwiedzili szkoły podstawowe oraz średnie w Słupsku: V Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Noblistów Polskich, Gimnazjum nr 2 i Szkołę Podstawową nr 3.
Zorganizowane zostały również dla gości wycieczki po Słupsku i Gdańsku oraz wycieczki do Szymbarku, Ustki i Parku Słowińskiego.
Koordynatorem współpracy jest dr hab. Monika Zytke, prof. AP z Instytutu Muzyki, natomiast podczas wizyty w Słupsku, gośćmi opiekowali się studenci z Zakładu Filologii Angielskiej wraz z dr Małgorzatą Ekiert.