Strona Główna

W dniach 21-26.05 gościliśmy dwóch wykładowców oraz czterech studentów z Jiyu Gaknen College w Tokio. Goście mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach języka polskiego oraz angielskiego, a także licznych imprezach przygotowanych w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
Profesor Hideo Kimura wygłosił wykład na temat kultury i języka japońskiego w Instytucie Neofilologii oraz poprowadził pokaz Aikido w Instytucie Muzyki. Goście odwiedzili szkoły podstawowe oraz średnie w Słupsku: V Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Noblistów Polskich, Gimnazjum nr 2 i Szkołę Podstawową nr 3.
Zorganizowane zostały również dla gości wycieczki po Słupsku i Gdańsku oraz wycieczki do Szymbarku, Ustki i Parku Słowińskiego.
Koordynatorem współpracy jest dr hab. Monika Zytke, prof. AP z Instytutu Muzyki, natomiast podczas wizyty w Słupsku, gośćmi opiekowali się studenci z Zakładu Filologii Angielskiej wraz z dr Małgorzatą Ekiert.

 

Kontakt

Instytut Neofilologii
Akademia Pomorska w Słupsku

ul. Słowiańska 8
76-200 Słupsk
Telefon: 59 840 01 71

Sekretariat Instytutu
L. Juszczykowska
Pokój nr 201
Telefon: 59 840 01 71 wew. 229
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czasopismo naukowe

okładka