Szanowni Państwo!

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Jurijem Serebriańskim 7 listopada (środa) o godzinie 11:00 w budynku Instytutu Neofilologii przy ul. Słowiańskiej 8 (sala 109).

Jurij Serebriański - urodzony w Kazachstanie (Ałmaty) pisarz polskiego pochodzenia. Autor pięciu tomów poezji i prozy. Jest redaktorem naczelnym kazachskiej edycji miesięcznika „Esquire”. Współpracuje z wydawnictwami w Kazachstanie, Polsce i Rosji. W roku 2010 za powieść „Prażacy” został laureatem „Nagrody rosyjskiej” w kategorii „Małej Prozy”. Powieść ta została włączona do programu Otwartej Międzynarodowej Olimpiady dla uczących się języka rosyjskiego „Svietozar” w Rosji. W roku 2017 książka „Bajki kazachskie” uznana została za najlepszą na wystawie „Na Wielkim Jedwabnym Szlaku”. Jego powieść „Destination” została włączona do programu studiów filologicznych Kazachskiego Państwowego Uniwersytetu imienia Abaja. Od roku 2012 jest redaktorem organu kazachskiej Polonii „Ałmatyński Kurier Polonijny”. Pracuje jako wykładowca w Otwartej Szkole Literatury w Ałmaty. Publikuje prozę i poezję w licznych kazachskich i rosyjskich periodykach. Absolwent Kazachskiego Państwowego Uniwersytetu im. Ali Farabi w specjalności chemik – ekolog. Uczestniczył w Międzynarodowym Seminarium Literackim w Lipkach w Rosji. W roku 2017 został honorowym pisarzem-rezydentem Międzynarodowego Programu dla Pisarzy IWP w mieście Iowa w USA.