Na zaproszenie studentów filologii germańskiej i członków Koła Naukowego Germanistów 13 grudnia 2018 wizytę złożyli uczniowie z IV Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku wraz ze swoimi opiekunkami, nauczycielkami języka niemieckiego, p. Agnieszką Polak i p. Edytą Wallner-Sławkowską.

Spotkanie to zapoczątkowało oficjalną współpracę pomiędzy IV Liceum Ogólnokształcącym a Instytutem Neofilologii Akademii Pomorskiej-Zakład Filologii Germańskiej.

Uczniowie i studenci mieli możliwość konfrontatywnego poznania obrzędów świątecznych. Dr Mariola Smolińska wyjaśniła także etymologię słowa „Weihnachten” i omówiła aspekt gramatyczny poprawnego używania go w formułach-życzeniach. W prelekcję zaangażowali się aktywnie studenci filologii germańskiej, którzy przygotowali dla uczniów rebusy i ciekawe ćwiczenia tematyczne oraz zaprezentowali własne prezentacje o polsko-niemieckich obrzędach świątecznych.

Galeria w rozwinięciu.